AKUSTİK KUMAŞ
  • Register

Panel yüzeyi, darbe dayanımlı güçlendirilmiş akustik kumaş ile kaplanmış; kenarları güçlendirilmiştir. Yoğun trafikli, darbe riski olan mekanlar için uygundur. Yoğun ses yutucu paneldir

 1

Ses kullanımının söz konusu alanlarda – oda, konser salonu, kayıt stüdyosu vs. – duyulan sesler, ses kaynağından – müzik seti, televizyon, orkestra vs. – çıkan sesler ile o seslerin duvar ve mevcut eşyalardan gelen yansımalar şeklinde algılanmaktadır. Yansıyan sesler, direkt olarak kaynaktan gelen seslerden çok daha fazla süre havada yol alırlar kulağımıza daha geç gelirler ve distorsion ( kırılma ) ile ses çamurlaşması yaratırlar. Bu sebeple direkt sesin anlaşılmasını ve olduğu gibi algılanmasını önlerler. Sonuç olarak dinleyici direkt ses kaynağını yüksek sesle dinlemek zorunda kalır ve bu kırılma ve çamurlaşmaları daha da dayanılmaz hale getirir. Akustik ürünlerimizin temel niteliği, bu kirliliği ortadan kaldırarak sesleri, çevreye de zarar vermeden doğal algılama seviyesine getirmesidir.

 http akustiksesyalitimi.com images akustik panel kaplama

Piyasaya şilte kumaş soundtex akustik bez satışımız bulunmaktadır. Saundtex keçe farklı özellikleri olan bir membran’dır. İç mekandan gelip delikten geçen sesin belli bir miktarı yutulur, belli orandaki ses arkaya geçip duvara çarpıp geri geldiğinde, keçe sesin tekrar içeri girmesini önler. Anti - bakteriyel ve anti – alerjiktir. Yanmazlık kategorisi Norm DIN – B1 Sınıfıdır. Akustik Kumaş - SoundTex® Panellerin delikli olan arka yüzüne ses yutma miktarını arttırmayı sağlayan kompozit malzemeden üretilmiş özel ince bir keçe kullanmaktayız. Keçenin bir yüzü tutkallı olup ısı tatbikatı ve belli oranda basınç uygulama metodu ile yapıştırılmaktadır. Bu keçenin Türkiyedeki adı Akustik Kumaştır. Firmamız uluslar arası üretilen bu keçenin en kalitelisi olan Alman malı Soundtex marka keçe kullanmaktadır. Keçe kalınlığı 0.2 mm olup, 4 cm kalınlığında taş yünü ses emme şiltesinin emişine eşit özelliklerdedir.

akustikpanel2

 

  • 638x425-crop
  • akustik-duvar-panelleri-aktav-permaphon
  • akustik-kumas-kapli-panel
  • akustik-kumas-paneller
  • akustik_kumas_renkleri
  • gurultu_emici_panolar
  • http--akustiksesyalitimi.com-images-akustik-panel-kaplama