POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK
  • Register

Cephe, Teras ve Çatı altı izolasyonlarında mükenmel sonuçlar verir. Zemin ne olursa olsun beton ondülin, eternit, sac, membran vs.Her Türlü malzemeye Mükemmel Yapışır, Maksimum Enerji Sağlar, Anti bakteriyeldir, ısı köprüsü oluşturmaz, yek pare uygulanır.

 1280x720 IyD

POLİÜRETAN SPREY UYGULAMALARI
İzolasyon Kullandıgımız Poliüretan izolasyon malzemesinin klasik sistem izolasyon malzemelerine göre bir çok üstünlükleri vardır.
Bunlar; 
- Yalıtım Malzemesi Olarak Poliüretan Köpük Kullanıulması, Yüksek Işık İzolasyonu Sağlar
- Buhartaşıyıcı Borulardaki Kaliteli İzolasyon ( kayayünü Üzerine uygulanan poliüretan ), Buhar hattı konan Drain Nokta Sayısının azalmasına Sağlar.
- Bu Sistemde Uygulanan yüksel kalitedeki izolasyon, Taşıyıcı boru Satıhlarının Kuru kalmasına, yani taşıyıcı boruların korozyondan korunmasına ve dolayısla çalışma ömrünün uzatılmasına neden olur.
- Korozyon nedeni ile işletmede meydana gelicek olan kesintilerin ve masraflarının azalmasını sağlar.

POLİÜRETAN ÖZELLİKLERİ
- Polyol ve ısocyanat adlı iki kimyasal maddenin reaksiyonuna girerek oluşturdukları poliüretan;homojen ve sert köpüktür.
- Avrupa standartları EN 253 normuna uygundur.
- Uygulama sprey enjeksiyon veya döküm tekniği ile yerinde veya ön üretimli olarak yapılır.
- Reaksiyon, sistemlerine ve yerine göre birkaç saniye ile bir kaç dakika arasında ayarlanır.
- Poliüretan uygulamalarında blog bir kaplama elde edilir.
- Diğer yalıtım malzemelerine göre ek yerlerinin olması ısı köprüsünün ortada kalkmasına neden olur ve tercih nedenlerinde önemli bir faktördür.
- Poliüretan bütün boru sistemlerinde -200 C ile +100 C arasında ve mineral yünlü olarakta + 130 C'ye kadar kullanılabilen üstün bir izolasyon malzemesidir.
- Basıncada dayanıklı olup, taşıdığı akışkan ve ceketkoru arasında bir sandviç oluşturur.
- Ses izolasyonu sağlar.Kolay kullanılır.Yaşam ömrü yaklaşık bir asırdır.
- Diğer yalıtım malzemelerine göre ısı geçeirgenliği en düşük mamüldür.
- Isı iletim katsayısı 0,017-0,019 KCAL/MHC arasındadır.
- Ülkemizde konutlarda ve saniyede duvar ve çatı yalıtımlarında ısı yalıtım amacıyla 30/40 mm kalınlığında poliüretan spreyt izolasyonu yapılması uygun kabul edilmektedir.
- İklim şartları ve hava sıcaklıklarına göre bazı bölgelerimizde izolasyon kalınları 10 ile 20 mm arttırılarak uygulanmaktadır.
- Poliüretan, su yalıtımını belirli bir zaman kapalı hücre yapısından dolayı absorbe(muhafaza) eder.
- Sıva olarak püskürtülerek poliüretan, çok kısa sürede reaksiyona girer, genleşir ve sertleşir.
- Üzerinde rahat bir şekilde gezinilebilir.
- Uygulamanın yapılacağı bölgenin temiz olması gerekmektedir.
- Poliüretan uygulaması yapılacak alanı, ıslak olmaması gerekmektedir.
AYNI ISI YALITIMINI SAĞLAYAN ÇEŞİTLİ MALZEME KALINLIKLARI
4 neden sprey poliureatan kopuk
POLİÜRETAN SPREY İLE BİNA MONTALAMA SİSTEMLERİ

DUVAR UYGULAMALARI 
Poliüretan, bina duvarlarına uygulandığında mükemmel sonuçlar verilir.Duvar uygulamaları 2 şekilde yapılır.
A) Duvar dışında veya içeriden sprey edilir SREK edilir.Poliüretan üzerinde rabist teli çakılarak üzerine sıvanır.(resim koy)
B) İki tuğla arasına poliüretan dökümü yapılır.

 

Poliüretan izolasyon, kısaca, ısıttığımız / soğuttuğumuzda ortamın ısı değerini kaybetmemesi için günümüzün en büyük tasarruf ve konfor aracıdır.Isınan havayı duvar,beton ve metal yüzeylerden emer içiriye ve dışarıya verir.Bunun önlenmesinin en doğru yoluda bulunduğumuz mekanda en iyi yalıtım malzemesi olan poliüretan izolasyon ile 380 e düşübiliriz.Buda en önemli etken sprey poliüretanın %95 kapalı hücrelerden oluşmasıdır.Sadece bu nedenle doğaya özdeş özelliği ile dünyanın en iyi yalıtım malzemesi olarak kabul edilmiştir örneğin; Kullandığımız buzdolaplarının gövde aralarında kullanılmakta soğuttuğumuz havayı en iyi şekilde muhafaza etmektedir.Binlerce metre kare alanda bile tek parça olarak uygulama özeelliği buluna poliüretan izolasyon, bu özelliği sayesinde sıcak-soğuk köprüsüde oluşturmaz.Aynı zamanda sadece sıcak ve soğuk havanın izolasyonunda değil, yüksek oranda ses yalıtımı sağlar.İklimsel yalıtım amaçlı uygulam sonrası size yüksek volümlü etkilerden korur.

UYGULAMA ŞEKLİ

Poliüretan izolasyon, uygulatmak istediğiniz mekan yüzeyleri hangi malzmeden olursa olsun sprey poliüretan kendinden yapışkan olup, yüzeylere mükemmel adrenans sağlar.Biriket, tuğla, taş, sac, ahşap gibi her türlü doğal ve yapay yüzeyler uyumlu olarak yapıştırılabilmektedir.(Teflon ve plastik dışında) Ayrıca uygulanacak yüzeylerde yağsız, tozsuz ve nemden arındırılmalıdır.Sıvalı yada sıvasız yerlerde poliüretan uygulama yapılabilir, daha sonra sıvı filersi yapıştırma harcı kullanılır ve file yapıştırılır.Son kat olarak ta izolasyon sıvası uygulanmaktadır.Daha sonra ise boyama yapılır.
 2311365009
ÇATI UYGULAMALARI 

Sprey poliüretan uygulamalrında, mekanların cephe izolasyonlarında sonta, teras, bina çatı altı izolasyonunda Mükenmel sonuçlar vermektedir. En üst katta ikamet eden bina sakinleri sürekli soguktan ve sıcaktan, tavan akıntılarından şikayetcidirler. Sprey poliüretan, bu sorunları tamamen çözmektedir. Tek parça uygulama sayesinde ısı köprüleri oluşturmaz, teras ve çatı altlarının soguk / sıcak ve kısmen su akıntısı gibi sorunlarından tamamen kurtulursunuz. Çatınız kaç m2 olursa olsun, hiç bir ısı kaybı ve ısı köprüsü oluşturmadan alttan ve üsten tek parça olarak uygulana bilmektedir. Hem soguk kalite ve maxsimum tasarrufla sprey poliüretan, ısı ve nem için %100 çözüm sunaktadır, ve çatınızın döşenmesine %100 destek vererek sağlamıştır. Kar yükü ve rüzgara karşı çatınızı dayanıklı kılar. Yukardan yaplan bağlantı vidalarının oluşturdugu ısı köprülerini kapatır. Alttan ve üsten uygulamada en küçük deligi dahi kapatmaktadır. Eskimiş çatılarınızı alttan uygulama ile yeniliye biliriz. Çeşitli sanayi sitelerinin çatıları, içinde uygulana bilmektedir. Zemin ne olursa olsun, beton, onduline, Eternit, sac, membran vs her türlü malzemeye mükenmel yapışım sağlamaktadır.

 

UYGULAMA ŞEKLİ
Uygulama Yapılıcak çatı ( düz teras çatı veya onduline çatı ) Tozdan, nemden ve kirden arındıralak, uygulama haline getirilir. Sıvı olarak püskürtülen köpük bi kaç saniye içinde kendi hacminin, 35-40 katı kadar genleşerek sertlerşir. Uygulama sonrası tek parça ek yeri olmayan bir izolasyon elde edilir. Poliüretan, güneşin, UV Işınlarından etkilenir. Dolayısı ile atmosfere açık uygulamalardda poliüretan korunmalıdır. bunun için sprey poliüretan üzerine İstenilen kalınlıkla beton şap uygulana bilir. Uygulanan alan sıkcı kullanılan bir mekan degilse çakıl serile bilmektedir. 
Yada UV Koruyucu boya sürüle bilir. Diger bir seçenekte son derece güçlü su yalıtımı sağlayan ve çok güçlü UV ışınlarına dayanamaya sahip, esnek su bazlı, boyana bilir, EVERBOND Su izolasyon malzemesi kullanılarak poliüretan korunmalıdır. Diğer bir seçenekte poliğretanın çatnın iç kısminda ( alttan ) uygulanmasına ve böylece poliüretanın direk güneş ışıgına maruz kalmasıdır. Kapalı çatı uygulamasındaa son kat oldugundan , zemin toz ve rutubet temizlendikten sonra sprey poliüretan uygulanır, ve böylece bırakılır. Ayrıca ahşap çatılarada alttan uygulama yapıla bilir
wzn1ahsi
SOĞUK HAVA DEPOSU UYGULAMALARI

Gıdaları sağlayan üreticiler, seracılar, çiftçiler, toptancılar ve marketlerin daha büyük ve kapsamlı soğutulara ihtiyaçları vardır. Soguk ahava depoları veya soguk odalar diye adlandırılan du tesislerin büyüklükleri yüzlerce ve binlerce m2 ulaşa biliyor. sprey poliüretan bu depoların kurulmasında hızlı, kaliteli ve kalıcı ve son derece EKONOMİK Çözümler sunmaktadır. Ektra hiç bir ilave yapılmadan, normal oalrak inşa edilmiş bir odanın iç taban, iç yan, İç tabana uygulanarak içerisini sogutmaktadır. Eksi derecelerde soguk havayı muhafaza ederk içerindne bulunan her türlü gıdayı sıcaktan koruyarak bozulmalarına engel olur. ortamı soğutan iklimleme aygıtıdır. bu aygıtın kısa bir çalışmadan sonra meydana getirdigi havası çok uzun süre muafaza eden ise sprey poliüretan izolasyon sistemidir. Sprey poliüretan tek parça uygulama özelliginden dolayı ısı köprüsü oluşturmaz. Soguk hava dışarıya çıkmaz. sıcak hava içeriyi etkilemez. Ekonomik ve hızlı uygulanır. Tam ve sorunsuz çözüm sağlar, duvarlar üzerine uygulanır. istenilirse üzerine şartlarına uygun olarak sıva, daha sonra fayans kaplana bilir ve boyana bilir.

 

BENZER UYGULAMA ALANLARI
* SOĞUK MEYVE DEPOLARI ( elma, portakal, limon vb. )
* BALIK, TAVUK VE SAKATAT DEPOLARI
* DONMUŞ GIDA DEPOLARI
* KONSERVE, SALAMURA DEPOLARI
* MARGARİN DEPOLARI
* İLAÇ DEPOLARI
* ET VE SÜT MAMÜLLERİ HER TÜRLÜ GIDA DEPOLARI (Bozula bilicek Her türlü Ürün depoları) 
* YAŞ SEBZE VE MEYVE, SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ, ET VE ET ÜRÜNLERİ, SAKLAMA ODALARI, AYRICA ŞOKLANMASI VE ŞOK MUHAFAZA ODALARININ TAVAN / DUVAR / ZEMİN İZOLASYONLARINDA KULLANILIR. 

Bu konuda uygulamalar 2 şekilde yapıla bilir; Yeni İnşaatlarda tuğla biriket üzerine direk püskürtüle bilir. Halan Kullanılmakta olan odalarda mevcut izolasyon üzerine uygulana bilir. ( POLİSTREN, EXTRÜDE, POLİSTREN VS )
Bu kolaylıgı nedeniyle eksikligi veya izolasyon degerini yitirdigi düşünülen mevcut izolasyon, degiştirilmeye gerek olmadan güçlendirilerek yenilenmiş olur. 
big PUSKURTME POLIURETAN KOPUK spreypoliuretan

TANK İZOLASYONU UYGULAMALARI

Poliüretan iki cidar arasına sıvı olarak enjekte edilerek izolasyon saglanır. 
Ek Yeri Olmayan Tek Parça izolasyon 
Tankın Metal yüzeyini korur.
-200c / +140c arasında ısıya dayanıklıdır.
Klasik İzolasyon malzemelerine göre en ince kalınlıkta en yüksek izolasyon değeri elde edilir.
Hızlı bir uygulama oldugu için zamandan ve işcilikten tasarruf sağlanır.
Su geçirmez, nemden etkilenmez

 

BORU İZOLASYONU UYGULAMALARI

Rijit poliüretanının her alanda uygulana bilen bir özelligi vardır.
Borular, tanklar özel araçlar, mukavvalı ve benzeri buzlu taşıma kutuları... 
Sprey poliüretan, boruların izolasyonunda her türlü proje uygulama destegi ve imkanı sağlar.
Borulardan geçen; Akıcı yanıcı, yanıcı, gıdasal vb. maddelerin soguma ve ısınmasını engelleyerek metodik aktarma şartları oluşturur. Kullanın yogunlugu en azda olsa özel istek üzerine mesafesi ne olursa olsun yollanacak kolilerin iç ve dış yüzeyleri sprey poliüretanla kaplanarak buzlu taşınma dahi yapıla bilir. Örnegin; balık yumurtası, kan torbası, organ nakli ve özel muhafazalar için kullanılmaktadır. Poliüretan, 2 cidar arasına sıvı olarak Enjekte edilerek izolasyon sağlanır. Ek yersiz, tek parça bir izolasyon elde edilir.
-200c / +140c arasında ısıya dayanıklıdır.   
Hızlı bir uygulama oldugu için zamandan ve işcilikten tasarruf sağlanır
Su geçirmez, nemden etkilenmez
Borunun Yüzeyini Korur Aşınmasını önler.

dsc01605