FAKRO GÜNEŞ TÜNELİ VE AKSESUARLARI
  • Register

FAKRO GÜNEŞ TÜNELLERİ; Eğer eğimli bir çatınız var ise ve hiçbir şekilde pencere monte edemiyor iseniz o zaman Fakro Güneş Tüneli ve Aksesuarları sizlere yardımcı olacaktır. Özellikle koridorlar, merdiven boşlukları, banyo ya da dolap içi gibi çatı eğiminden dolayı aydınlatılamayan yerler için bu güneş tünelleri sizlere yardımcı oluyor. Kullanacağınız alana göre güneş tünellerinin iki çeşidi bulunuyor.

FAKRO GÜNEŞ TÜNELİ

Eğer çatıdan düz bir şekilde aydınlatmak istediğiniz yere iniliyor ise ışığı ışık süzmesi olarak yansıtan sert yansıtıcılı güneş tüneli,  eğer çatıdan aydınlatılmak istenilen yere direkt olarak inilemiyor ise esnek yansıtıcılı güneş tünelleri kullanılmalıdır. İsteğinize göre bu güneş tünelleri hem kiremit çatılara hem de shingle çatılara kolaylık ile monte edilebiliyor. Eğer çatınızın eğimi 15 ile 60 derece arasında ise sizde gönül rahatlığı ile fakro güneş tüneli ve aksesuarları kullanabilirsiniz.

Fakro güneş tüneli ve aksesuarlarının amaçları; Eğer çatınızın pencereye sahip olması mümkün değil ise, güneş tünelleri size doğal ışık sağlar. Güneş ışığı bu tünelden yansır ve içeriyi aydınlatır. sadece çatı için değil aynı zamanda doğal ışıkların ulaşamadığı diğer alanların aydınlatılmasında da güneş tünellerine büyük rol düşüyor. Rijit ışığın direkt olarak iç mekana yansıması güneş tünelleri ile sağlanmaktadır.

fakrogunestuneli

Esnek Yansıtıcılı ya da Sert Yansıtıcılı Fakro Güneş Tüneli ve Aksesuarları

Eğer aydınlatmak istediğiniz mekan ile çatı arasında hiçbir engel yok ise set yansıtıcılı Fakro Güneş Tüneli ve Aksesuarları kullanılabilir. En fazla 6 metreye kadar olan uzunluklarda sert yansıtıcılı güneş tünelleri önerilmektedir. İçlerinin özel kaplaması sayesinde güneş ışığı iç mekana olduğu gibi yansıtılmaktadır. Eğer çatınız ile aydınlatmak istediğiniz iç mekan arasında engeller bulunuyor ise ve bu mesafe kısa ise o zaman esnek yansıtıcılı güneş tünellerini kullanabilirsiniz. Bu tünellerin çapları 35 cm uzunluğundadır. Bu ürünün kullanımı en fazla 1,5 metre de önerilmektedir. Her ikisi de çatıya akrilik cam ve beyaz dekorasyon halkası ile monte edilir. Sizde iç mekanlarınızı güneş ışığı ile aydınlatmak için bu yöntemi denemelisiniz.  

Fakro Güneş Tuneli Uygulama Modelleri

Fakro gunes tunelleri uygulanmis semasiFakro gunes tunelleri uygulanmis semasi1