SANDVİÇ PANEL ÇATI
  • Register

Sandviç Panel: Sandviç panel; ortasında poliüretan ,eps dolgu ,taşyünü gibi ısı yalıtım dolgu malzemesi bulunan her iki yüzeyinde sac veya Alm olan çatı,cephe veya soğuk oda malzemesidir. Binaların dış cephesini ve çatısını kaplayarak ,ısı yalıtımı sağlayan dolgu panelleri Sandviç panel olarak isimlendirilir. Yangına karşı güvenirliği,su geçirmeyen özelliği ve Isı yalıtımına sağladığı katkı ile güvenle kullanılır.

 4

panel cati 1

Endüstriyel Sandvich panel yapılar için kompozit bir çatı ve cephe kaplama malzemesidir. Sandwich panel'de yalıtım malzemesi olarak poliüretan başta olmak üzere taş yünü ve polystren gibi yalıtım malzemeleri dolgu olarak kullanılır. Yatırımcıların projelerine uygun boylarda üretilmesinden dolayı montajı kolay olup aynı zamanda fire vermeden çatı ve cephelerin kaplanmasında yatırımcısına değer kazandırır. Alışveriş merkezleri,askeri binalar,marketler,spor tesisleri , hastaneler gibi mekanlarda çatı malzemesi Sandviç Panel olarak kullanılmaktadır. Binalarda güvenle kullanılan sandviç panel , ülke ekonomimize katma değeri yüksek girdi sağlamaktadır. Artan ihracat kalemleri içerisinde Sandviç paneller ön sıraları almaktadır. Avantajları;Aynı anda ısı, su ve ses yalıtımı. Çatıya yük bindirmeyen hafif yapısı. Hızlı uygulanabilirlik . Dış şartlara mükemmel dayanım. Modern ve estetik görünüm..

 sandvic panel cati

Sandviç panellerde kullanılan alt ve üst yüzey ürünün tipine göre boyalı galvaniz sac, alüminyum, kraft kağıdı veya PVC membran olabilmektedir. Yapıların dış kabuğu ısı ve su izolasyonlu olarak estetik bir şekilde çözülmüş olur.Yangın emniyetinin yanı sıra, yüksek ses ve ısı izolasyonuda sağlayan paneller, çevreye zararlı madde içermemektedir.

214652